Wynajem sprzętu budowlanego — usługa, która coraz bardziej zyskuje na popularności

2022-02-20

Zwiększające się zapotrzebowanie na firmy budowlane powoduje, że coraz więcej małych przedsiębiorców, decyduje się na założenie swojej działalności. Powoduje to wzrost zapotrzebowania na specjalistyczny sprzęt budowlany. Środki rozwijającej się firmy nie są w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb maszynowych oraz niezbędnych narzędzi. Z pomocą przychodzą wypożyczalnie sprzętu budowlanego, które umożliwiają okresowy wynajem potrzebnych elementów.

Wynajem sprzętu budowlanego — usługa, która coraz bardziej zyskuje na popularności

Dlaczego warto zastanowić się nad wynajmem sprzętu budowlanego?

Nie da się ukryć, że trwa obecnie dynamiczny rozwój rynku nieruchomości, który wydaje się, że w najbliższym czasie nie będzie słabnąć. Buduje się coraz więcej i szybciej, co często wymaga dużego nakładu pracy i pieniędzy, a także natychmiastowej dostępności niezbędnych narzędzi. Wszelkiego rodzaju przedsięwzięcia budowlane wymagają użycia sprzętu specjalistycznego. Niestety może go zabraknąć w zasobach firmy albo na ich zakup brak jest aktualnie środków. Bardzo często zdarza się, że sprzęt potrzebny jest od ręki, nie ma więc czasu na składanie zamówienia i oczekiwania na odległy termin jego realizacji. Do tego dochodzą niemałe koszty. Przy obecnym wzroście cen materiałów budowlanych liczy się każdy grosz. Warto więc zastanowić się, jak maksymalnie ograniczyć wydatki w budżetach przeznaczonych na budowę nieruchomości. Tutaj warto wziąć pod uwagę wynajem narzędzi i sprzętu budowlanego, który coraz bardziej zyskuje na popularności. Wypożyczenie i najem niosą za sobą wiele innych dodatkowych korzyści. Jedną z nich jest brak konieczności starania się o wszelkiego rodzaju licencje i pozwolenia, które bywają niezbędne podczas zakupu i użytkowania sprzętu.

Kto powinien wziąć pod uwagę wynajem sprzętu budowlanego?

Z wynajmu sprzętu budowlanego może skorzystać niemal każdy. Zaczynając od osób indywidualnych, małych przedsiębiorstw, a kończąc na dużych firmach budowlanych. Każda inwestycja bez względu na jej rozmach wymaga użyciu sprzętu wysokospecjalistycznego, którego koszt zakupu mógłby znacznie zawyżyć koszt inwestycji. Wynajem jest również pomocny w sytuacji, gdy ilość posiadanych maszyn lub urządzeń jest niewystarczająca do realizacji danego zlecenia. Nie trzeba wtedy dokupować kolejnych elementów, co do których nie mamy pewności, czy w przyszłości będą potrzebne. Jest to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla małych firm budowlanych, które są dopiero na początkowym etapie prowadzenia swojej działalności i każde środki przeznaczone na ich rozwój są na wagę złota.

Nie warto więc zamrażać środków, lokując je w maszyny i urządzenia, które będą na starcie jednorazowo lub tylko kilkakrotnie użyte. Z pewnością są inne potrzeby, które małe firmy mogą zaspokoić z zaoszczędzonych na zakupie pieniędzy. W miarę rozwoju firmy zakup maszyn i urządzeń i tak będzie niezbędny, na początku jednak lepiej jest zainwestować siły i środki w działania innego rodzaju, takie jak wykwalifikowana siła robocza czy wysokiej jakości materiały. Wynajem pozwala również zaoszczędzić czas potrzebny na transport, dając możliwość skupienia wszystkich sił na miejscu budowy. Maszyny i urządzenia, nawet te wielkogabarytowe, są z reguły dostarczane bezpośrednio na miejsce. Takie rozwiązanie zdejmuje z wynajmującego obowiązek załatwiania jakichkolwiek zgód, specjalnie do tego przystosowanych środków transportu, zapewniając tym samym szybki postęp prac. Z pewnością małe firmy budowlane, które dysponują ograniczonym wyposażeniem, powinny zdecydowanie skorzystać z usług wynajmu sprzętu. Wypożyczają sprzęt, który aktualnie jest im niezbędny, na ściśle określony czas, aby następnie go zwrócić, nie martwiąc się o resztę.

Jakie sprzęty i elementy wynająć, zamiast kupować?

Przed przystąpieniem do zakupu, warto zastanowić się nad wynajmem i zapoznać się z ofertą wypożyczalni. Szczególnie tych, które mają do przedstawienia bogaty katalog sprzętu i usług. Wypożyczalnie mają w swoich zasobach wiele urządzeń i maszyn dostępnych od ręki. Część z nich po zakończeniu procesu budowy najprawdopodobniej nie będą nam potrzebne, zajmując tylko przestrzeń i powodując kłopotliwe magazynowanie.

W przypadku firm budowlanych do takich sprzętów z pewnością należą: pojazdy budowlane, sprzęt do prac na wysokości, maszyny do prac gruntowych (w tym różnego rodzaju zagęszczarki, ubijaki czy walce). Natomiast w przypadku osób indywidualnych, które szukają sprzętu koniecznego do przeprowadzenia remontu lub budowy, dominują: agregaty prądotwórcze oraz pompy ciepła, nagrzewnice i osuszacze, rusztowania czy deskowania. Wynajem jest również o tyle korzystny, że wynajmowany sprzęt jest serwisowany, w związku z tym istnieje pewność, że będzie on sprawny i nie zawiedzie nas podczas wykonywania pożądanych prac, a jeśli dojdzie do awarii, w ramach opłaconych usług można liczyć na szybką naprawę lub wymianę na sprawne urządzenia.

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego Bielsko

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego BPBP S.A wyróżnia się na tle konkurencji najwyższą jakością oferowanych usług i produktów. Narzędzia oferowane przez wynajem sprzętu budowlanego Bielsko są na bieżąco serwisowane, gwarantując niezawodność, zawsze i wszędzie. To tutaj doradcy służą swoim wsparciem i fachową wiedzą, a klient nigdy nie czuje niedosytu, jeśli chodzi o otrzymywane informacje. Poza fachową obsługą wypożyczalnia sprzętu budowlanego Bielsko oferuje również telefoniczną rezerwację najmowanego sprzętu, ograniczając w ten sposób konieczność przemieszczania się. Wynajem sprzętu budowlanego Bielsko oznacza więc oszczędność czasu i pieniędzy, co jest obecnie niezwykle ważne w prowadzeniu skutecznego zarządzania środkami finansowymi. Wypożyczalnia sprzętu budowlanego Bielsko posiada w swojej ofercie wiele maszyn i urządzeń — klienci indywidualni i firmy budowlane znajdą więc tutaj to, czego szukają i potrzebują.

Oferta obejmuje między innymi usługi z zakresu wynajmu długo- i krótkoterminowego poszukiwanego sprzętu budowlanego i narzędzi, a także deskowań i rusztowań. Wypożyczony sprzęt i narzędzia można wykorzystać przy budowie domów jednorodzinnych, jak również w budownictwie przemysłowym i mieszkaniowym. Wynajem sprzętu budowlanego Bielsko jest prosty, z pominięciem skomplikowanych i czasochłonnych procedur. W doborze sprzętu i narzędzi pomoże wykwalifikowany personel, a cena jest niezwykle atrakcyjna i uzależniona od długości najmu. Wynajem sprzętu budowlanego Bielsko może być rozliczany według stawki dziennej, co jest o tyle ważne, że płaci się tylko za dni, w które sprzęt faktycznie był wykorzystywany, w odróżnieniu od rozliczenia w modelu tygodniowym, gdzie nie ma znaczenia czy urządzenia są używane przez cały tydzień, czy tylko przez np. trzy dni. W przypadku większych lub niestandardowych zamówień istnieje też zawsze możliwość indywidualnej wyceny w celu zapewnienia zadowolenia obu stron. Wypożyczalnia sprzętu budowlanego Bielsko wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów, dzięki czemu od wielu lat cieszy się niesłabnącym zaufaniem.

Artykul opublikowany: 2022-02-20 / w dziale: Budownictwo