3 błędy najczęściej popełniane przy kupnie nowego mieszkania

2018-05-04

Rynek nieruchomości w Polsce ma się bardzo dobrze. Co roku na sprzedać trafiają nowe mieszkania, a zapotrzebowanie wcale nie spada. Jeśli także myślisz o kupnie swojego „M”, warto poznać 3 błędy, które najczęściej popełniane są przez roztargnionych kupujących.

3 błędy najczęściej popełniane przy kupnie nowego mieszkania

Tanie nie znaczy najlepsze

Kierowanie się tylko ceną przy poszukiwaniu odpowiedniego mieszkania to jeden z głównych błędów. Oczywiście, nie każdy może pozwolić sobie na kupno drogiego apartamentu, ale wybieranie najtańszej na rynku oferty też może nie być zbyt dobrym rozwiązaniem.

Najtańsze mieszkania najczęściej są położone w źle skomunikowanych dzielnicach i w związku z tym mogą utrudniać codzienne dojazdy do pracy. W pobliżu danego osiedla może nie być szkół, przedszkoli i sklepów. Także zdarza się, że są to mieszkania o niezbyt atrakcyjnym rozkładzie albo są drogie w utrzymaniu.

 

Niesprawdzony deweloper

Nie każdy deweloper jest dobrym wyborem – chociaż większość firm deweloperskich ma dobre opinie, to jednak zdarzają się takie, których noty w oczach klientów nie są zbyt wysokie.

Jeśli chcemy zdecydować się na mieszkania deweloperskie Lublin lub w innych lokalizacjach, warto prześwietlić dewelopera. Dużo pomocnych informacji znajdziemy w sieci po wpisaniu do wyszukiwarki nazwy firmy. Warto też zainteresować się kwestiami formalnymi, na przykład tym, jaki jest status prawny budowanej nieruchomości, kiedy planowane jest przeniesienie praw własności. Możemy też sprawdzić dewelopera w bazach, na przykład KRS, BIG.

 

Odbiór mieszkania bez fachowca

Mieszkanie zostało już zrealizowane i jest gotowe do odbioru? W takim przypadku także nie powinniśmy zapominać o czujności. Zdarza się, że nieruchomość ma różne niedoróbki, na przykład ściany i podłogi nie są idealne równe czy okna nie zostały prawidłowo zamontowane i są problemy z ich otwieraniem i zamykaniem.

Jeśli nie znamy się na budownictwie, warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy wykonają za nas profesjonalny odbiór mieszkania. Jeśli jakieś usterki zostaną zauważone, należy zgłosić je do dewelopera, a ten ma obowiązek ja naprawić.

Artykul opublikowany: 2018-05-04 / w dziale: Porady