Atrakcyjne dzielnice Krakowa, czyli gdzie mieszka się najlepiej?

2019-04-23

Za wyborem miejsca zamieszkania w mieście królów Polski przemawia bogate dziedzictwo historyczne, miejsca sprzyjające rozrywce, tereny zielone, duży wybór placówek dydaktycznych i miejsc pracy. Poniżej przedstawiamy wykaz dzielnic, które oferują swoim mieszkańcom wiele udogodnień.

Atrakcyjne dzielnice Krakowa, czyli gdzie mieszka się najlepiej?

Dębniki

Jedną z najbardziej popularnych dzielnic, w których mieszkańców wciąż przybywa, są Dębniki. Ruczaj wyróżnia się na mapie Krakowa tym, że to tutaj swoją siedzibę znalazł kampus najstarszej uczelni w naszym kraju – Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ponadto można tu znaleźć wiele międzynarodowych korporacji, które oferują miejsca pracy studentom i absolwentom. Za tempem rozwoju tej lokalizacji idą w parze inwestycje dotyczące infrastruktury, czego dowodem jest łatwość w dostaniu się do centrum miasta oraz bliskość zjazdu do autostrady A4. Dodatkowo trzeba wspomnieć o przebudowie ulicy Grota - Roweckiego i Bobrzyńskiego oraz o budowie torów pod szybki tramwaj. Ze względu na te udogodnienia, nie dziwi fakt, że deweloperzy chętnie lokują tu swoje inwestycje. Doskonałym tego przykładem jest inwestycja Panorama Kliny, która mieści się na zbiegu dzielnic Swoszowice i Dębniki. Rozbudowana infrastruktura, dostęp do szkół i przedszkoli, a przy tym liczne tereny zielone sprzyjające rekreacji, stoją za tym, że coraz więcej osób chętnie wybiera te okolice miasta jako miejsce swojego zamieszkania.

Krowodrza

Dzielnica ta zlokalizowana jest w północno-zachodniej części miasta i wyróżnia się niewielką odległością do centrum. Osoby, które często podróżują, ucieszy możliwość szybkiego dojazdu do Dworca Głównego. Za mieszkaniem w tej dzielnicy przemawia także rozbudowana infrastruktura handlowo-usługowa, dobra komunikacja oraz bliskość kampusu AGH i Starego Miasta. Nie bez znaczenia jest także dostęp do terenów zielonych, czego przykładem jest piękny Park Wyspiańskiego.

Wola Justowska

Osobom wymagającym i szukającym nieruchomości o najwyższym standardzie, do gustu przypadnie bez wątpienia Wola Justowska. Dzielnica ta swoją nazwę zawdzięcza sekretarzowi Zygmunta Starego - Justowi Decjuszowi. Sekretarz ten wybudował także w tym miejscu willę, nazywaną Willą Decjusza – obecnie w pałacu mieści się stowarzyszenie naukowo-kulturalne, a sam obiekt znajduje się na Szlaku Renesansu w Małopolsce. Za mieszkaniem w tym miejscu, obok historycznego zaplecza, stoi bliskość do centrum oraz obfitość terenów zielonych. Mieszkańcy Woli Justowskiej mogą rozkoszować się sąsiedztwem Lasku Wolskiego, Kopca Piłsudskiego, Błoni oraz Parku Decjusza. W niedzielne popołudnia mogą szybko z rodziną wybrać się na spacer po krakowskim ZOO. Liczne atuty tej lokalizacji sprawiają, że powstające tu inwestycje uznawane są za luksusowe, a sama dzielnica za prestiżową.

Artykul opublikowany: 2019-04-23 / w dziale: Porady