Chcesz kupić kawalerkę w Gdańsku? Przygotuj się na spory wydatek!

2018-06-27

Duże miasta w Polsce mają ceny nawet kilkukrotnie wyższe niż te w mniejszych miejscowościach. Dotyczy to także Gdańska, gdzie obecnie za mieszkanie będziemy musieli zapłacić nawet około 7 000 złotych za metr kwadratowy. Gdy chcemy zdecydować się na kawalerkę, cena może być jeszcze wyższa!

Chcesz kupić kawalerkę w Gdańsku? Przygotuj się na spory wydatek!

Wybór odpowiedniego mieszkania jest poważną decyzją. Obecnie na rynku do wyboru mamy wiele różnych nieruchomości, ale nigdy nie powinniśmy podejmować pochopnej decyzji – stawka to kilkaset tysięcy złotych, które niekiedy pożyczamy od banku, dlatego ryzykujemy wtedy podwójnie.

Gdańsk to miasto zachwycające swoją architekturą – z wieloma pięknymi zabytkami, muzeami, ale również rozwinięte pod względem gospodarczym. Jest także jednym z centrów edukacyjnych i naukowych oraz kulturalnych Polski. Nic więc dziwnego, że do Gdańska przyjeżdża wielu nowych mieszkańców – nie tylko z innych zakątków kraju, ale też z innych państw, głównie ze Skandynawii, ale również ze Wschodu. Zapotrzebowanie na nowe mieszkania na sprzedaż w Gdańsku jest obecnie bardzo wysokie. Deweloperzy ciągle realizują nowe inwestycje - riverfront.pl, świetnie ma się również rynek wtórny. To przekłada się też na koszty, dlatego Gdańsk jest obecnie na trzeciej pozycji pod względem cen mieszkań – po Warszawie oraz Krakowie.

Zgodnie ze statystykami przygotowanymi przez serwisy Bankier.pl oraz OtoDom średnia cena nieruchomości mieszkalnej w Gdańsku to 6 926 złotych na rynku pierwotnym, czyli od dewelopera, a także 8 268 złotych na rynku wtórnym. Jeśli jednak będziemy chcieli zdecydować się na zakupienie kawalerki, musimy przygotować się na jeszcze wyższy wydatek. Statystyki wskazują, że mieszkania w metrażu 0-38 metrów kwadratowych kosztują w Gdańsku nawet 10 675 złotych za metr kwadratowy dla rynku pierwotnego oraz 8 617 złotych dla rynku wtórnego. Tak wysoka cena za kawalerki na rynku pierwotnym wynika głównie z tego, że część z nich pochodzi z inwestycji w centrum miasta – gdy jednak zajrzymy w bardziej oddalone od niego dzielnice, znajdziemy oferty także w średniej cenie dla miasta.

Artykul opublikowany: 2018-06-27 / w dziale: Inwestowanie