Czym jest home staging i w jaki sposób może pomóc Ci w sprzedaży nieruchomości?

2018-07-26

Sprzedaż domu lub mieszkania, nawet położonego w atrakcyjnej lokalizacji, bywa trudnym zadaniem i zajmuje niemało czasu. Zdarza się, że przyczyną trudności w znalezieniu chętnego kupca bywa źle skomponowane ogłoszenie lub niewłaściwe zdjęcia, które nie pokazują potencjału nieruchomości w pełni. W takich sytuacjach pomocny może okazać się home staging.

Czym jest home staging i w jaki sposób może pomóc Ci w sprzedaży nieruchomości?

Czym jest home staging?

Określenie to pochodzi z języka angielskiego i odnosi się do przygotowania przez specjalistów mieszkania lub domu do wynajmu albo na sprzedaż. Skorzystanie z usług profesjonalistów jest bardzo popularne na zachodzie, ale obecnie cieszy się niemałym zainteresowaniem także w Polsce. Chociaż mogłoby się wydawać, że każdy powinien poradzić sobie z gruntownymi porządkami w mieszkaniu i odpowiednim ozdobieniem wnętrz, w rzeczywistości nie jest to wcale takie łatwe. Osoby, które spędziły w takim domu wiele lat, często nie potrafią ocenić wystroju obiektywnie, dlatego warto w niektórych sytuacjach zdać się na specjalistów.


Nowe stare mieszkanie

Specjaliści od poprawiania wyglądu mieszkań czy domów na sprzedaż zaczynają od gruntownych porządków oraz usunięcia zbędnych mebli i przedmiotów. Optymalne rozmieszczenie sprzętów, schowanie pamiątek osobistych i bibelotów, a także zadbanie o czystość mieszkania sprawi, że potencjalnym klientom łatwiej będzie wyobrazić sobie nową aranżację pomieszczeń stworzoną zgodnie z ich gustem. Oprócz usunięcia nadmiaru przedmiotów warto też zadbać o stylowe dodatki, piękne rośliny, ciekawe elementy dekoracyjne oraz odpowiednio rozmieszczone źródła światła, dzięki którym wnętrze nabierze ciekawego charakteru i zyska na przytulności, a tym samym wyda się oglądającym bardziej atrakcyjne. Oczywiście może okazać się, że samo posprzątanie i odpowiednie udekorowanie mieszkania nie wystarczy i konieczne będzie np. odświeżenie ścian. Chociaż cena usługi home stagingu w takich sytuacjach wzrasta, tego typu działania nierzadko sprawiają, że czas poszukiwania chętnego nabywcy się skraca, a jednocześnie można podnieść cenę samej nieruchomości nawet o kilkanaście procent.


Dlaczego warto?

Home staging to dobre rozwiązanie dla tych osób, które mają trudności ze sprzedażą mieszkania. Tego typu usługi nierzadko oferują agencje, które  kompleksowo podchodzą do promowania ofert swoich klientów, jak np. biuro nieruchomości Sverum z Częstochowy. Odpowiednie przygotowanie wnętrz oraz wykonanie wysokiej jakości fotografii sprawia, że ogłoszenie staje się ciekawsze i zachęca większą liczbę osób do obejrzenia domu czy mieszkania. Dobre biuro nieruchomości swoim klientom często oferuje również nagrywanie filmów promocyjnych pozwalających jeszcze rzetelniej przedstawić rozkład pomieszczeń w sprzedawanym lokalu. Osoby mające trudności ze sprzedażą mieszkania lub domu z całą pewnością powinny zastanowić się nad możliwością skorzystania z home stagingu – biorąc pod uwagę krótszy czas oczekiwania na zdecydowanego nabywcę oraz możliwość podniesienia ceny nieruchomości, taki wydatek niewątpliwie okaże się opłacalny.

Artykul opublikowany: 2018-07-26 / w dziale: Porady