Gdzie i dlaczego warto szukać mieszkania we Wrocławiu? Sprawdź najlepsze propozycje

2019-11-09

Niemal każdy z nas chce wcześniej lub później ustatkować się i zakotwiczyć z rodziną (lub samotnie) w wygodnym miejscu. Podczas gdy dla jednych spełnieniem marzeń będzie niewielki domek na wsi, inni nie wyobrażają sobie życia poza miastem.

Gdzie i dlaczego warto szukać mieszkania we Wrocławiu? Sprawdź najlepsze propozycje

Dziś skupimy się na drugiej grupie ludzi, którzy wybierają duże aglomeracje miejskie z bogatą infrastrukturą. Jednym z najpopularniejszych miast w Polsce jest Wrocław. Można powiedzieć, że cieszy się on uznaniem każdej grupy i warstwy społecznej. Gdzie szukać mieszkań i w jakiej części miasta osiedlić się na stałe lub na dłużej? Czy warto inwestować w rynek deweloperski poza centrum i nowoczesne projekty osiedli? Zapraszamy po kilka wskazówek.

Miejsca i budynki stworzone z myślą o przyszłości

Mieszkania mieszczące się w starym budownictwie, blokach z wielkiej płyty lub zabytkowych kamienicach to ryzykowna decyzja. Gdy chcesz osiedlić się na dłużej, musisz myśleć o przyszłości – w końcu może być to miejsce, w którym spędzisz całe życie lub wprowadzą się do niego Twoje dzieci i wnuki. 

Nowoczesne osiedla jakie proponują deweloperzy we Wrocławiu zapewniają niezawodność. Są one w większości przypadków budowane przy użyciu innowacyjnych materiałów i zaawansowanej technologii, co zapewnia wieloletnią wytrzymałość, usprawnienia poprawiające komfort i minimalizujące kosztów, np. ogrzewania. 

Nawet niewielki bloki wyposażone są w windę. Dzięki temu nie trzeba obawiać się konfrontacji ze schodami w podeszłym wieku. Może dla osoby mającej 30-40 lat wydaje się to mało ważne, lokatorzy 60+ na pewno skorzystają z takich udogodnień.

Najpopularniejsze lokalizacje mieszkań we Wrocławiu

Jak znaleźć odpowiedź na pytanie, które osiedla są najlepszym wyborem pod zakup mieszkania? Musisz określić swój indywidualny cel. Jeśli lokal będzie dla Ciebie i Twojej rodziny, zapewne jesteś w stanie wskazać najważniejsze potrzeby. Jeżeli będzie wynajmowany krótko lub długoterminowo, pozostaje kwestia, kto będzie klientem lub użytkownikiem. 

Szukasz mieszkania do wynajmu krótkoterminowego? Postaw na lokale blisko obiektów kulturowych i rozrywkach, np. na Śródmieściu lub Starym Mieście. Turyści uwielbiają zabytkowe kamienice z ciekawym widokiem – nawet jeśli wynagradza to braki w wyposażeniu. Błyskawiczny dostęp do ZOO, dworca PKP lub PKS, Wyspy Słodowej i centrum, to ogromny atut. 

Dzielnice oddalone od centrum o kilka lub nawet kilkanaście kilometrów, są doskonałym wyborem dla rodzin, które wolą uniknąć na co dzień tłumów. Nowe inwestycje przyciągają zainteresowanie klientów, a ci zwracają uwagę deweloperów. Nic więc dziwnego, że tak szybko popychają oni granice miasta. 

Świetnym przykładem są m.in. Maślice, Sołtysowice, Krzyki-Gaj, czy Nowe Żerniki. Dysponują one wygodnym połączeniem komunikacji miejskiej z centrum. Można więc w razie potrzeby dostać się w ciągu kilkunastu minut do pozostałych części miasta. W ich okolicy znajdują się również: 

 • szkoły, 

 • żłobki i przedszkola, 

 • przychodnie medyczne, 

 • szpitale, 

 • jednostki straży pożarnej i policji,

 • salony i gabinety specjalistyczne, 

 • działalności usługowe, 

 • sklepy spożywcze.

../media/art/233/futuria-maslice-nowe-mieszkania-na-maslicach-3.jpg

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu mieszkania?

Wybierasz rynek deweloperski? W takim razie sprawa jest o wiele prostsza. Nie musisz przejmować się przeszłością budynku i jeśli upewnisz się, że deweloper to profesjonalista z sukcesami na koncie, pozostają jedynie formalności. 

Na co zwrócić uwagę? Najistotniejsze kwestie to: 

 • metraż,

 • ilość i rozmieszczenie pomieszczeń,

 • infrastruktura,

 • połączenie komunikacyjne,

 • bezpieczeństwo.

W poprzednim akapicie znajdziesz pełną listę obiektów i instytucji, które muszą znajdować się w bliskiej odległości od budynku mieszkalnego, by był on atrakcyjną propozycją do zakupu. Sprawdź i upewnij się, że niczego nie brakuje w miejscu, które aktualnie rozważasz.

Masz dzieci lub planujesz powiększenie rodziny? Kawalerki lub mieszkania 2-pokojowe mogą okazać się zbyt ciasne. Dla singla lub pary będą one jednak idealne. Koniecznie musisz rozważyć swoje potrzeby, by dostosować wybór do indywidualnych oczekiwań i budżetu. Deweloperzy coraz chętniej udostępniają także mieszkania, które wyposażone są w antresolę, taras lub ogródek. Możliwości są zatem ogromne. 

../media/art/233/nova-gotowa-1.jpg

Dlaczego warto mieszkać we Wrocławiu?

Wrocław to stolica Dolnego Śląska. Mimo to, z każdym rokiem przyciąga coraz większą rzeszę turystów i mieszkańców, którzy przyjeżdżają w poszukiwaniu poprawy jakości życia lub wykształcenia z innych części kraju. 

Wrocław oferuje nam przede wszystkim ogromną ilość obiektów kulturowo-rozrywkowych, dzięki którym nocne wypady na miasto dostarczają mnóstwa pozytywnych emocji. Imprezy masowe, wydarzenia ze świata sztuki, czy spotkania tematyczne to jedynie kropla w morzu możliwości. 

Dodatkowo rynek pracy staje się coraz ciekawszą alternatywą dla Warszawy. Szeroki wybór renomowanych uczelni przyciąga studentów z całego kraju, a nawet świata. Nie brakuje również kursów, szkoleń, szkół policealnych i innych ofert dydaktycznych. Wrocław to idealne miejsce zarówno dla rodziny, jak i singli, którzy szukają rozrywki, nowych umiejętności, wiedzy, doświadczenia lub miejsca do osiedlenia się na stałe.

Materiał zewnętrzny dostarczony przez wydawcę.

Artykul opublikowany: 2019-11-09 / w dziale: Nowe inwestycje