Gdzie szukać solidnych nieruchomości na sprzedaż w Zabrzu? Odpowiadamy!

2022-05-06

Zabrze to ludne, zamieszkane przez ponad 140 tysięcy osób miasto, które znajduje się w centralnej części Aglomeracji Śląskiej. To świetne miejsce do życia, które kusi też atrakcyjnymi cenami za metr kwadratowy nieruchomości na sprzedaż. O czym powinniśmy pamiętać, przeszukując lokalny rynek?

Gdzie szukać solidnych nieruchomości na sprzedaż w Zabrzu? Odpowiadamy!

Gdzie szukać nieruchomości na sprzedaż w Zabrzu?

Nie warto decydować się na półśrodki. Tanie posesje, które znajdują się daleko od centrum, lub kluczowych dla miasta i całej aglomeracji dróg, to tylko pozorna oszczędność. Tak ulokowana inwestycja wygeneruje dodatkowe koszty, np. wyższe opłaty za paliwo, bo przecież będziemy musieli poświęcić więcej czasu na dojazd do pracy czy do supermarketu.

O wiele lepiej zdecydować się na inwestycję deweloperską, która znajduje się w ścisłym centrum. Przykładem takich nieruchomości w Zabrzu są np. Apartamenty Zabrze Centrum, które buduje ceniony na Śląsku deweloper - Dom100.eu.

Mimo tego, że osiedle znajduje się w ścisłym centrum, to mieszkańcy na pewno docenią też bliskość terenów zielonych. Od zabrzańskiego Parku Rodzinnego dzieli je zaledwie kilkaset metrów. Nieopodal znajdują się też szkoły, ośrodki zdrowia oraz lokale handlowo-usługowe.

Docelowo na terenie Apartamentów Zabrze Centrum powstaną cztery 8-kondygnacyjne budynki mieszkalne. Każdy z 25 przestronnymi apartamentami, zaplanowanymi w taki sposób, by jak najlepiej wykorzystać całą dostępną przestrzeń.

Profesjonalne inwestycje budowlane można też poznać po tym, że deweloper zaoferuje dostęp do lokali w wielu różnych metrażach. Na terenie omawianej inwestycji można kupić zarówno niewielkie, 43-metrowe apartamenty, jak i duże, 124-metrowe lokale, które doskonale sprawdzą się nawet dla dużych rodzin z dziećmi.

Jakie cechy powinny spełniać nowoczesne inwestycje mieszkalne?

Górny Śląsk to ten region Polski, gdzie dużym problemem wciąż jest smog. Szacuje się, że liczba dni, kiedy stężenie pyłu zawieszonego przekracza dopuszczalne dawki, wciąż jest tu bardzo wysoka. Zdarza się też, że przekroczenia norm są ogromne, nawet 10-krotne.

Warto docenić tych deweloperów, którzy kładą duży nacisk na rozwiązania proekologiczne. Atutami, które szczególnie docenimy, będą np.:

  • panele fotowoltaiczne do zasilania części wspólnych,
  • stacja ładowania pojazdów elektrycznych,
  • systemy automatycznego podlewania, które optymalizują zużycie wody.

Wybrane firmy, na przykład Dom100.eu, decydują się też nasadzać roślinność na terenie swoich inwestycji mieszkaniowych. Po zakończeniu prac, w bliskim sąsiedztwie Apartamentów Centrum w Zabrzu, pojawią się dwa tysiące drzew i krzewów. Za kilka lat będą one tworzyć dodatkową warstwę ochronną, która będzie pochłaniać substancje szkodliwe, w zamian generując tlen.

Gdzie można kupić atrakcyjne lokale mieszkalne?

Czasy, kiedy większość świetnych inwestycji oferowały agencje nieruchomości, już dawno minęły. Osoby, które poszukują atrakcyjnych ofert, coraz częściej zwracają się bezpośrednio do dewelopera, który budował osiedle. Dlaczego?

Ponieważ firmy te oferują dostęp do wielu różnych usług, które dodatkowo ułatwią nam zakup wymarzonej nieruchomości. To także świetny sposób, by ustalić bezpośrednio u osób, które tworzyły budynek wszystkie ważne informacje, jak technologia wykonania, rodzaj ociepleń, czy dalsze plany na rozwój inwestycji.

Najlepsze firmy zapewniają też wsparcie w uzyskaniu finansowania inwestycji. To kolejny atut, który warto docenić. Nie powinno więc dziwić, że ogłoszenia nieruchomości coraz częściej kierują nas właśnie do ofert deweloperskich, a nie do firm, które zajmują się tylko sprzedażą już istniejących lokali.

Artykul opublikowany: 2022-05-06 / w dziale: Porady