Kupujesz dom? Już teraz pomyśl o rozwiązaniach zwiększających komfort życia!

2019-04-17

Wizja własnego domu jest coraz bliższa? Za chwilę transakcja zostanie zrealizowana i będzie można zacząć przeprowadzkę? Już teraz pomyśl o rozwiązaniach, które sprawią, że życie w nowym lokum będzie w pełni komfortowe dla całej rodziny! O jakich rozwiązaniach konkretnie mowa?

Kupujesz dom? Już teraz pomyśl o rozwiązaniach zwiększających komfort życia!

Coraz modniejsza staje się idea inteligentnych domów. W zależności od potrzeb oraz budżetu wybieramy rozwiązania związane z zabezpieczeniem przed włamaniem, sterowaniem ogrzewaniem i oświetleniem. 

Takie innowacje nie tylko pozwalają zaoszczędzić, dopasować pomieszczenia do naszych potrzeb, ale i poczuć się bezpiecznie. W dodatku zmniejszają ilość obowiązków i pozwalają na wielką wygodę sterowania wszystkimi procesami.

Wybierając nowoczesne technologie do nowego domu zapominamy jednak o bardzo istotnym aspekcie, który może nam z łatwością uprzykrzyć codzienne obowiązki i mieszkanie. Mowa tu o wodzie.

Wbrew pozorom wiele domowych czynności oraz procesów ma pośredni lub bezpośredni związek z wodą. Właśnie z tego powodu warto zainteresować się, czy z kranów płynie taka o właściwościach naprawdę przyjaznych i dla ludzi, i instalacji.

Dlaczego jakość wody jest tak istotna?

Jednym z najczęstszych problemów, niezależnie od ujęcia z jakiego pochodzi woda, jest wysoki stopień twardości. Co prawda obowiązujące w Polsce normy dopuszczają nawet 500 mg CaCO3/l, jednak już przy twardości wynoszącej lekko ponad 170 mg CaCO3/l mogą zacząć wytrącać się osady.

Większość z Was na pewno je widziała na dnie czajnika, jednak taki sam odkłada się w rurach, kotle grzewczym i na elementach urządzeń AGD. 

skutki użytkowania twardej wody

Wyższe rachunki za ogrzewanie, drogie w naprawie awarie, spadki wydajności bądź potrzeba wymiany na nowe to tylko niektóre ze skutków użytkowania twardej wody przez długi okres.

Kamienny osad odkłada się na kaflach w łazience, kabinie prysznicowej, kranach, niekiedy w ogromnych ilościach. Ze względu na swoją chropowatą powierzchnię jest bardzo ciężki do usunięcia. Wymaga długotrwałego szorowania bądź stosowania specjalistycznych, droższych detergentów.

Twarda woda przyczynia się również do większego zużycia środków czyszczących i środków higieny osobistej. Wszystkie te substancje o wiele gorzej rozpuszczają się w takiej wodzie ze względu na jej wysokie napięcie powierzchniowe. To w praktyce oznacza, że musimy wlać o wiele więcej płynu zapachowego do prania lub zużyć większą ilość szamponu do włosów, by działały.

twarda woda to większe zużycie detergentów

Ponadto dość sporym kłopotem może okazać się smak i zapach wody niedopasowane do potrzeb rodziny. Domownicy często rezygnują z picia wody kranowej na rzecz butelkowanej, co znowu generuje wydatki, wymaga dodatkowego zaangażowania w regularny zakup i dźwiganie zgrzewek. Nie jest to też dobra praktyka z punktu widzenia ekologii.

Czasem przyczyną niewłaściwego smaku i zapachu wody okazuje się być chlor oraz jego pochodne. Te substancje nie tylko powodują niechęć do spożywania wody, ale też nie są korzystne dla skóry podczas kąpieli.

Połączenie wysokiej twardości wody oraz chloru stanowi istny koszmar w przypadku dzieci, osób z nadwrażliwą skórą, alergiami bądź chorobami skóry. Długotrwałe kąpiele w takiej wodzie mogą powodować przesuszenia, zaczerwienienia, świąd, niedoskonałości, przyczyniać się do zaostrzenia objawów.

Taka woda ogólnie nie jest dobra ani dla skóry, ani dla włosów. Osoby w każdym wieku, korzystające z wody o niewłaściwych parametrach, mogą skarżyć się na uczucie suchości mimo stosowania drogich i silnych kosmetyków.

Oczywiście, jeśli mamy do czynienia z wodą z własnego ujęcia, mogą pojawić się również inne problemy oraz przekroczenia. Zjawiska wymienione wyżej należą jednak do najczęstszych.

Nie narażaj się na szereg strat

Jak widać woda o niewłaściwych parametrach może spowodować wiele szkód, które nie zawsze będzie można dostrzec gołym okiem.

Jeśli woda jest zbyt twarda, ma nieodpowiedni smak i zapach, to wiele tracimy. Przede wszystkim tracimy pieniądze wydawane na odkamieniacze, naprawy, wymianę sprzętów, detergenty, kupowanie plastikowych butelek. Tracimy też urodę i czas przeznaczony na sprzątanie i poszukiwanie rozwiązań zaistniałych problemów.

zyskaj z wodą odpowiedniej jakosci

Na nieodpowiedniej wodzie cierpi więc nasz portfel, ale i komfort codziennego życia całej rodziny, a przecież nie tego chcemy zaczynając nowy rozdział w nowym domu. 

Najlepsze rozwiązanie?

Oczywiście, ze skutkami twardej wody i obecnością chloru można sobie poradzić stosując preparaty chemiczne. To jednak przy dłuższym okresie jest nieopłacalne i wymaga regularności, która nie zawsze jest możliwa.

O wiele skuteczniejszym, tańszym w eksploatacji i wymagającym mniej uwagi sposobem jest filtracja wody za pośrednictwem specjalnie przystosowanych do tego urządzeń.

Jeśli w gospodarstwie problemem okaże się jedynie twardość wody, a domownicy dodatkowo będą chcieli podszlifować jej właściwości organoleptyczne, to ta propozycja może okazać się strzałem w dziesiątkę!

Ecoperla Hero - propozycja, którą pokocha wiele rodzin

W sprzedaży niedawno pojawił się niezwykły, kompaktowy filtr wody 2 w 1 – Ecoperla Hero. Jest to połączenie zmiękczacza wody z kolumną węglową, dzięki któremu woda staje się miękka, smaczna i nie podrażnia skóry podczas kąpieli. 

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero

Wewnątrz tego urządzenia znajduje się 40 litrów materiału filtracyjnego stanowiącego dwie warstwy. Pierwsza z nich to kokosowy węgiel aktywny impregnowany srebrem (10l). Usuwa z wody związki pogarszające smak i zapach, zwiększa trwałość żywicy jonowymiennej, zabezpiecza złoże przed skażeniem bakteriologicznym. Druga warstwa to monosferyczna żywica jonowymienna. 30 litrów tego złoża sprawia, że Ecoperla Hero będzie bardzo dobrą odpowiedzią nawet na potrzeby dużej rodziny.

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero jest urządzeniem o bardzo wysokim standardzie wykonania. Komponenty pochodzą od znanych producentów jak Clack czy Lanxess. Taka stacja uzdatniania wody posłuży więc bezawaryjnie przez wiele lat. W dodatku nie jest to produkt drogi w eksploatacji, między innymi dzięki zastosowaniu Ecoperla Perfect System.

Chcesz mieszkać komfortowo? Zacznij od jakości wody

Choć woda jest często pomijana i wiele osób nie zdaje sobie sprawy z jej oddziaływania na gospodarstwo domowe, to sytuacja cały czas zmienia się na lepsze. Warto wiedzieć, ile szkód i utrapień potrafi spowodować ta o nieodpowiednich właściwościach. Na szczęście z tym kłopotem można sobie poradzić w bardzo prosty sposób.

Jeśli w wodzie wystąpiły inne problemy i niezbędny jest dobór właściwego urządzenia, warto skontaktować się z ekspertem z branży uzdatniania wody na filtry-do-wody.info

Artykul opublikowany: 2019-04-17 / w dziale: Aranżacja wnętrz