Mieszkania na sprzedaż Piastów – porównanie cen za m² z Warszawą

2022-12-30

Mieszkania na sprzedaż Piastów to znakomita alternatywa dla drogiej stolicy. Można udowodnić to dobitnie. Od lutego do października 2022 ceny m² w Warszawie wzrosły średnio o 707 zł. Dla kontrastu w niedalekim Piastowie cena m² w ostatnim roku nie dość, że nie wzrosła, to wręcz spadła! W dzisiejszym artykule przyjrzymy się temu ewenementowi.

Mieszkania na sprzedaż Piastów – porównanie cen za m² z Warszawą

Dlaczego Piastów jest atrakcyjną lokalizacją do zamieszkania?

Mieszkania na sprzedaż Piastów to bez wątpienia atrakcyjna alternatywa dla ich horrendalnie drogich, warszawskich odpowiedników. Poza tym samo miasto Piastów jest atrakcyjną lokalizacją do zamieszkania ze względu na swoje położenie i dostępność różnych udogodnień. Jest to miasto położone w województwie mazowieckim, w pobliżu stolicy Polski, Warszawy, co sprawia, że jest dobrze skomunikowane z innymi miastami i regionami kraju.

Piastów ma także dobrą infrastrukturę, w tym szkoły, sklepy i instytucje publiczne, co czyni je atrakcyjnym miejscem do życia dla rodzin z dziećmi. Ponadto Piastów leży w pięknym otoczeniu, w pobliżu lasów i jezior, co sprawia, że jest to doskonałe miejsce do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu i uprawiania różnych form rekreacji.

Ile kosztuje m² mieszkania w Warszawie?

Aktualnie, to znaczy w okresie bezpośrednio poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia w 2022, cena m² mieszkania w Warszawie średnio podchodzi do 14 000 zł. Średnia wartość mieszkania w stolicy to 680 427 zł, natomiast w centrum miasta ceny za metr kwadratowy przekraczają 30 000 zł. Warto podkreślić, że te ostatnie, to najwyższy średni wynik w historii.

Eksperci zgadzają się co do tego, że ceny nie spadną i nie ma oznak, by w najbliższym czasie trend wzrostowy uległ zmianie lub nawet się uspokoił. Niestety, sytuacja prawdopodobnie będzie się pogarszać, ponieważ ceny będą nadal rosnąć i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić w przyszłości.

Ile kosztuje m² lokalu mieszkalnego w Piastowie?

To właśnie Piastów, Piaseczno i Otwock uchodzą za największe „sypialnie” Warszawy. Jest tak dlatego, że ceny lokali mieszkaniowych są w tych trzech miastach znacznie niższe niż ich stołeczne odpowiedniki. Co więcej, miejscowości te są doskonale skomunikowane z Warszawą. Poniżej prezentujemy uśrednione ceny za metr kwadratowy tamtejszych mieszkań:

  • Piastów: 8 544 zł/m²
  • Piaseczno: 9 536 zł/m²
  • Otwock: 8 111 zł/m²

 

Spośród tych trzech miejscowości to wyróżnia się Piastów. To właśnie w nim średnia cena za m² spadła w ostatnim roku. Na tle lawinowych wzrostów w Warszawie stanowi to ewenement. Średnie wartości mieszkań w Piastowie to 522 193 zł.

Jakie są aktualne inwestycje mieszkaniowe w Piastowie?

Spośród trzech wymienionych powyżej miejscowości to właśnie Piastów najszybciej się rozwija oraz przechodzi gruntowną renowację. Dzieje się tak dzięki wznoszonym tam inwestycjom mieszkaniowym. Dobrym przykładem jest osiedle powstające przy ul. Piasta 2. Odpowiedzialny za nie jest Bud-Rim Development. Inwestycja zostanie oddana do użytku w styczniu 2023. Składa się z 31 mieszkań o powierzchni od 33 do ponad 90 m².

Budynek posiada jedną klatkę schodową oraz windę, które łączą kondygnacje nadziemne z garażem podziemnym. W obiekcie znajdują się mieszkania 2, 3 i 4-pokojowe, a cały budynek dysponuje 38 miejscami parkingowymi w garażu podziemnym.

Dzięki dogodnemu położeniu w pobliżu Warszawy i dobremu dojazdowi za pomocą autobusów ZTM oraz pociągów Kolei Mazowieckich i SKM, ta inwestycja jest idealna dla osób poszukujących nowego mieszkania w cichej i spokojnej okolicy, ale jednocześnie blisko sklepów, szkół i placówek ochrony zdrowia.

Artykul opublikowany: 2022-12-30 / w dziale: Nowe inwestycje