Mieszkanie dla rodziny - na co zwrócić uwagę?

2019-10-29

Kupno nowego mieszkania wiąże się z założeniem rodziny lub znalezieniem dla najbliższych komfortowego miejsca do życia. Przy wyborze mieszkania dla rodziny warto zwrócić uwagę na niektóre cechy inwestycji, które mogą sprawić, że miejsce to będzie idealne tak dla rodziców, jak i dla dzieci.

Mieszkanie dla rodziny - na co zwrócić uwagę?

Duże inwestycje pozwalają na wprowadzenie wielu wyjątkowych rozwiązań, na przykład mieć zaplanowane żłobki, przedszkola, a nawet szkoły na ich terenie lub w najbliższej lokalizacji. To jednak nie wszystko! Każda, nawet mniejsza nieruchomość może okazać się tą najlepszą dla rodziny.

Ułatwienia dla maluszków

Szukając nowego mieszkania i jednocześnie planując powiększenie rodziny, warto zwrócić uwagę na ułatwienia w budynku i jego okolicy. Spacery z wózkiem znacząco ułatwią podjazdy, niskie krawężniki na zewnątrz oraz szeroka winda w budynku. Obecność łatwo dostępnego, wydzielonego pomieszczenia na wózki i rowery to dodatkowa zaleta nieruchomości z mieszkaniami dla rodziny.

Bezpieczne dojście do szkoły

Lokalizacja inwestycji deweloperskiej często uwzględnia odległość od najbliższych szkół, przedszkoli i żłobków. Im bliżej, tym lepiej – krótka droga do takich miejsc zaoszczędza stresów rano i po południu. Do żłobków i przedszkoli dzieci chodzą z rodzicami lub innymi, bliskimi osobami. W przypadku szkoły podstawowej warto sprawdzić nie tylko odległość, ale także bezpieczeństwo i warunki przejścia do szkoły, aby rosnące dziecko mogło samodzielnie i spokojnie do niej dotrzeć. Innym miejscem, do którego dorastające dziecko powinno mieć bezpieczne dojście, jest przystanek komunikacji miejskiej.   

Place zabaw i atrakcje na osiedlu

Zagospodarowanie wspólnej przestrzeni to bardzo ważny aspekt nowych osiedli z mieszkaniami dla rodziny. Place zabaw i inne miejsca zachęcające dzieci i całe rodziny do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu to niemal obowiązkowe punkty na mapie osiedla. Plac zabaw powinien mieć bezpieczną powierzchnię oraz atestowane zabawki. Atrakcje powinny być zaplanowane w taki sposób, aby dzieci w różnym wieku czerpały z nich radość. Najlepiej, aby strefy zabaw przeznaczone dla młodszych dzieci były ogrodzone oraz znajdowały się w takim miejscu, aby mieszkańcy mogli z okien swoich mieszkań doglądać bawiące się pociechy. Starsze dzieci ucieszą się z możliwości swobodnego poruszania się na rowerach, deskach lub hulajnogach, w miejscach niedostępnych dla samochodów.   

Artykul opublikowany: 2019-10-29 / w dziale: Porady