Mieszkanie na Mistrzejowicach – czy warto kupić nowe lokum?

2018-06-27

Mistrzejowice to jedna z dzielnic Krakowa, która w ostatnich latach cieszy się popularnością, zarówno wśród deweloperów, jak również i osób poszukujących mieszkań. Powstające tam budynki i nowe inwestycje są interesujące nie tylko pod względem estetycznym i architektonicznym, ale również z powodu swojej przystępnej ceny. W porównaniu do dzielnic usytuowanych bliżej centrum miasta, koszty zakupu nowej nieruchomości są tu niezwykle atrakcyjne. Dlaczego jeszcze warto zainteresować mieszkaniami na Mistrzejowicach?

Mieszkanie na Mistrzejowicach – czy warto kupić nowe lokum?

Spokojna strona Krakowa

W porównaniu do innych dzielnic Krakowa, Mistrzejowice stanowią dość nową dzielnicę, która zaczęła dynamicznie rozwijać się dopiero pod koniec lat 70 – przypominają eksperci z mieszkania.inter-bud.pl. Wcześniej była to dość mała wieś, z której większa część mieszkańców wyjeżdżała codziennie do pracy w mieście. Zurbanizowanie rejonu przyniosło znaczne korzyści dla tej okolicy. Zaczęły powstawać tu punkty handlowe, ośrodki biznesowe, obszar połączono z węzłem komunikacyjnym Krakowa. Dzięki temu Mistrzejowice mogą dzisiaj cieszyć się wszystkim tym, co jest najlepsze w aglomeracjach, a jednocześnie nie utraciły ducha dawnych lat i sielankowej, prowincjonalnej atmosfery.

Dla kogo Mieszkanie na Mistrzejowicach?

Mieszkanie na Mistrzejowicach jest zatem idealnym wyborem dla wszystkich, którzy w wielkich miastach poszukują nie tylko możliwości dla rozwoju zawodowego i edukacyjnego, ale również spokoju i bliskości z naturą. Warto wspomnieć też o tym, że lokalna społeczność jest tu niezwykle zżyta, więc miejsce to jest świetne dla rodzin z dziećmi, dla których najważniejsze jest bezpieczeństwo. Powstające nowe inwestycje w okolicy dostępnej pętli tramwajowej dają szansę na dołączenie do społeczności peryferyjnych dzielnic krakowa. Nowe mieszkania no osiedlu Piastów to przede wszystkim spokój, bliskość przedmieść, oraz dostęp do infrastruktury miasta. Nowe obiekty budowane w tej okolicy dają również znakomite warunki mieszkaniowe, oraz atrakcyjne ceny mieszkań. 

Artykul opublikowany: 2018-06-27 / w dziale: Nowe inwestycje