Mieszkanie na warszawskiej Białołęce – czy warto?

2018-05-04

Na Białołęce w Warszawie powstaje coraz więcej nieruchomości mieszkalnych. Czy jednak warto wyprowadzać się w ten rejon stolicy?

Mieszkanie na warszawskiej Białołęce – czy warto?

Białołęka to jedna z dzielnic Warszawy w jej prawobrzeżnej, północnej części. Sąsiaduje z Targówkiem, Pragą Północ, a także z Bielanami i Łomiankami, Markami i gminami Jabłonna i Nieporęt. W przeszłości Białołęka była wsią szlachecką – obecnie jest miejscem prowadzenia intensywnych inwestycji mieszkaniowych przez deweloperów.

Jeśli chodzi o mieszkania na rynku pierwotnym w Warszawie na Białołęce, to jest to lokalizacja wzbudzająca duże zainteresowanie wśród osób zainteresowanych zakupieniem własnego „M”. Na uwagę zasługuje szeroki wybór nieruchomości od deweloperów, a także ich przystępne ceny, ponieważ za metr kwadratowy zapłacimy tutaj od około 4,5 tysięcy złotych.

Przez długi czas Białołęka nie kojarzyła się zbyt dobrze – to właśnie tu budowano w polach tanie osiedla mieszkaniowe, które nie były zbyt dobrze skomunikowane z resztą miasta. Miały jednak wielu chętnych właśnie ze względu na jedne z najniższych cen w stolicy.

Teraz jednak, gdy na Białołęce zaczęło mieszkać więcej osób, sytuacja z infrastrukturą znacznie się poprawiła. Na uwagę zasługuje między innymi możliwość szybkiego dojazdu SKM oraz dostępność tras samochodowych, dzięki którym w około 30 minut można dostać się do centrum, jeśli nie ma dużych korków.

Na uwagę zasługuje również dostępność terenów rekreacyjnych – zapraszają między innymi rezerwaty przyrody takie jak Ławica Kiełpińska i Łęgi Czarnej Strugi, a także Lasy Jabłonowskie. To zatem doskonałe miejsce dla osób chcących odpocząć od miejskiego zgiełku, lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu oraz uprawiających sporty.

Przez długi czas Białołęka uznawana była też za niezbyt dobre miejsce dla rodzin – obecnie jednak do dyspozycji jest wiele żłobków, przedszkoli oraz szkół. Z ofertami deweloperów, jeśli chodzi o mieszkania z rynku pierwotnego m.in. na warszawskiej Białołęce można się  zapoznać na ronson.pl/inwestycje-warszawa/ Do wyboru mamy wiele atrakcyjnych inwestycji, które przyciągają uwagę nie tylko swoimi niskimi cenami, ale również dobrą lokalizacją i dostępnością infrastruktury.

Artykul opublikowany: 2018-05-04 / w dziale: Nowe inwestycje