Mieszkanie pod klucz – komu się to opłaca?

2018-02-27

Kupno mieszkania pod klucz jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą natychmiast się wprowadzić, bez konieczności przeprowadzania prac wykończeniowych. Czy jest to oferta dla każdego? Przekonaj się, kiedy najlepiej jest z niej skorzystać i wybierz swoje wymarzone mieszkanie od dewelopera.

Mieszkanie pod klucz – komu się to opłaca?

W poszukiwaniu najlepszego mieszkania

Zazwyczaj, mieszkanie w stanie deweloperskim wymaga całkowitego wykończenia – wprowadzając się do niego, musimy liczyć się z tym, że podłoga to jedynie betonowa wylewka, a na ścianach widnieje jedynie tylko tynk. Innymi słowy, po zakupie takiego mieszkania musimy podjąć się remontu, który może opóźnić naszą przeprowadzkę nawet o kilka miesięcy. Świetną alternatywą dla takiej sytuacji jest zakup od dewelopera mieszkania wykończonego pod klucz.

Czym jest lokal wykonany pod klucz?

Mieszkanie od dewelopera to świetna opcja dla wszystkich, którzy chcą się wprowadzić do niemal gotowego mieszkania. Wg szacunków deweloperów, coraz więcej osób decyduje się na tę wygodną ofertę – obecnie mieści się na poziomie 15-20%. Dzięki temu nie musimy martwić się o sprowadzanie ekipy wykończeniowej ani szukać wysokiej jakości materiałów. Na podstawie naszych wymagań, co do wykończenia mieszkania, deweloper wycenia projekt i ustala termin zakończenia prac. I na tym etapie po naszej stronie leży jedynie wpłacenie zaliczki. Nie jest to najtańsze rozwiązanie, ale pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Zwłaszcza, gdy jesteśmy zapracowani i nie chcemy marnować swojego urlopu na kontrolowanie postępu prac ekipy czy szukanie w sklepach wysokiej jakości materiałów. Równie często inwestorzy sięgają po tego typu rozwiązania, gdyż pozwala to zmniejszyć ich udział w wykańczaniu mieszkania przeznaczonego później do najmu.

Mieszkanie od dewelopera – na jakie wykończenie możemy liczyć?

Mieszkanie pod klucz również może być wykonane wg różnych standardów. Zazwyczaj można się spotkać z 3 wersjami, które różnią się zakresem wykonanych prac, a także ceną. W wersji podstawowej możemy otrzymać mieszkanie wykonane z tańszych materiałów i na podstawie klasycznych projektów. Z kolei przy wersji premium możemy liczyć na bardziej nowatorskie rozwiązania, które pozwolą stworzyć jedyne w swoim rodzaju wykonanie stworzone przy współpracy z najlepszymi architektami. W standardowej ofercie możemy najczęściej spotkać: wykończenie ścian i podłóg wg danego standardu, stolarkę drzwiową i wyposażenie łazienki w urządzenia sanitarne.

Akcja kalkulacja – czyli o czym pomyśleć przed kupnem mieszkania?

Wciąż się zastanawiasz, jakie mieszkanie od dewelopera wybrać? Zanim zdecydujesz się na stan surowy lub wykończony, weź pod uwagę wszystkie najważniejsze aspekty obu rozwiązań. W pierwszej kolejności warto sprawdzić, jaki standard wykończenia i zakres prac oferuje deweloper. Na tej podstawie możesz zdecydować czy w porównaniu do stanu surowego lepszą opcją jest powierzenie tego zadania deweloperowi czy samodzielny remont. Warto pamiętać, że deweloperzy mają szeroką sieć kontaktów, która pozwala im wynegocjować zniżki na wysokiej jakości materiały. Najczęściej w interesującym nas standardzie otrzymasz możliwość wyboru materiałów zawartych w katalogu, z propozycją np. zmiany koloru ścian w projekcie. Robiąc swoją kalkulację trzeba również wziąć pod uwagę nasz czas. Jeśli zaangażujemy się w wykańczanie mieszkanie, może nas to kosztować wiele miesięcy pracy poświęconej na, m.in.: planowanie, szukanie materiałów i wykonywanie drobnych prac.

Artykul opublikowany: 2018-02-27 / w dziale: