Mieszkanie w Gnieźnie ‒ koniecznie zwróć na to uwagę

2019-09-24

Rynek pierwotny mieszkań w Gnieźnie cieszy się dużym powodzeniem. Każdego roku deweloperzy budują nowe bloki, a nawet całe osiedla. Zainteresowani do wyboru lokale mieszkalne i usługowe o różnej powierzchni i w wielu lokalizacjach. Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę przed wyborem odpowiedniego dla nas lokum? Podpowiadamy!

Mieszkanie w Gnieźnie ‒ koniecznie zwróć na to uwagę

Nowe mieszkania w Gnieźnie

Deweloperzy w Gnieźnie, jak i w każdym innym mieście oferują mieszkania o różnym standardzie i w szerokim przedziale cenowym. Na jakie kwestie powinniśmy zwrócić uwagę zanim wybierzemy odpowiednie dla nas lokum? Bardzo ważna jest analiza naszych potrzeb. Poniżej kilka wskazówek:

  • Piętro ‒ choć większość osób nie poświęca zbyt wiele uwagi tej kwestii, jest ona dość istotna. Wybór piętra ma znaczenie w szczególności w przypadku seniorów oraz osób niepełnosprawnych ruchowo. Pamiętajmy, że windy ulegają awarii, a pokonanie kilku pięter dla niektórych osób może być dużym utrudnieniem. Zarówno mieszkania na parterze, jak i na piętrze mają swoje wady i zalety. Do mieszkania na parterze łatwiej się włamać, jesteśmy jednak uniezależnieni od windy, do takich mieszkań często też przynależy ogródek. Z mieszkań na wyższych piętrach mamy lepszy widok, latem jednak mogą doskwierać nam wysokie temperatury.
  • Liczba pięter ‒ liczba pięter danego obiektu to kolejna kwestia, na którą powinniśmy zwrócić uwagę. Im wyższy budynek, tym więcej osób będzie użytkować klatkę schodową czy windę. Co więcej, większa liczba mieszkańców to też większy hałas.
  • Garaże ‒ jeśli mamy samochód, bardzo istotną kwestią jest to, czy w danym bloku znajdują się garaże podziemne. Zdarzają się sytuacje, gdy mieszkańcy do dyspozycji mają tylko miejsca parkingowe dostępne również dla osób spoza danego bloku.
  • Rozkład ‒ dobry rozkład mieszkania to priorytet, dzięki temu mieszkanie jest funkcjonalne, a żaden m2 przestrzeni nie marnuje się. Mieszkania – zwłaszcza te niewielkie, z przechodnim pokojem nie cieszą się dużym powodzeniem.
  • Powierzchnia i liczba pokoi ‒ choć to kwestia oczywista, warto dokładnie pomyśleć jak dużego mieszkania potrzebujemy i ile powinno być w nim pokoi. Deweloperzy proponują na przykład mieszkanie o powierzchni 50m2 z 3, jak również z 2 pokojami. Warto też zaznaczyć, że na rynku dostępne są mieszkania z oddzielną kuchnią, jak również z aneksem kuchennym. Dobrze odpowiednio wcześniej przemyśleć jakie rozwiązanie sprawdzi się w naszym przypadku.
  • Lokalizacja ‒ istotna jest również lokalizacja naszego nowego mieszkania. Zanim zdecydujemy się na inwestycję, sprawdźmy czy mieszkanie znajduje się w bezpiecznej okolicy, czy w pobliżu są przystanki komunikacji miejskiej, szkoły i inne interesujące nas obiekty. Mieszkania w centrum są zazwyczaj droższe od tych na obrzeżach miasta.
  • Cena ‒ nowe mieszkanie to spora inwestycja. Ceny mieszkań w Gnieźnie, jak również w innych miastach na terenie Polski uzależnione są od powierzchni ‒ zazwyczaj im większe mieszkanie tym niższa cena za m2. Ponadto na wysokość ceny wpływ mają takie czynniki, jak: lokalizacja czy standard wykończenia.

Deweloper w Gnieźnie  ‒  Noweskiereszewo.pl

Deweloperzy proponują mieszkania o różnej powierzchni w wielu lokalizacjach na terenie Gniezna. Zakup mieszkania jest poważną inwestycją, warto więc w tej kwestii zdać się na dewelopera, który cieszy się zaufaniem klientów i może pochwalić się udanymi realizacjami. Wszystkim zainteresowanym polecamy inwestycję NOWE SKIERESZEWO przy ulicy Elizy Orzeszkowej w Gnieźnie.

Pięciokondygnacyjne obiekty z windami, garażami i komórkami lokatorskimi to doskonała propozycja dla osób szukających funkcjonalnego, nowoczesnego mieszkania o wysokim standardzie.

Podsumowanie

Nowe mieszkanie w Gnieźnie? Warto dobrze przeanalizować własne potrzeby i przemyśleć jak duże mieszkanie, na którym piętrze i w

jakiej części Gniezna będzie dla nas odpowiednie, a następnie znaleźć zaufanego dewelopera. Powodzenia!

../media/art/225/mieszkania-gniezno-noweskiereszewo.png

Artykul opublikowany: 2019-09-24 / w dziale: Nowe inwestycje