Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu mieszkania w Krakowie?

2017-10-04

Osoby, które decydują się zamieszkać w Krakowie, prędzej czy później zaczynają myśleć o kupnie mieszkania. Niezależnie od tego czy planuje się nabycie nieruchomości z rynku pierwotnego czy wtórnego, przed podpisaniem umowy należy pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu mieszkania w Krakowie?

Lokalizacja

Jednym z najważniejszych czynników decydujących o zakupie mieszkania w Krakowie powinna być jego lokalizacja. Ważne jest to, aby nieruchomość nie była zbytnio oddalona od zakładu pracy i innych często odwiedzanych miejsc. Warto zwrócić uwagę na połączenia komunikacyjne między nimi, nawet jeżeli na co dzień korzysta się z własnego samochodu. Oceniając lokalizację należy także sprawdzić czy w pobliżu nie ma niechcianych obiektów, na przykład zakładów przemysłowych i dróg szybkiego ruchu oraz czy ich budowy nie przewidują plany zagospodarowania przestrzennego. Szczególną popularnością cieszą się te mieszkania na sprzedaż w Krakowie, które są położone w pobliżu terenów zielonych. W przypadku rodzin z małymi dziećmi warto, aby niedaleko znajdowały się żłobek i przedszkole. Równie istotną rolę odgrywa bezpieczeństwo, tak więc zakup mieszkania powinien być poprzedzony sprawdzeniem informacji dotyczących przestępczości w wybranej okolicy.

Stan budynku

Po znalezieniu mieszkania na sprzedaż w Krakowie należy przyjrzeć się budynkowi, w którym się ono znajduje. Ocenie powinny zostać poddane wiek nieruchomości, materiały wykorzystane podczas budowy, stan klatek schodowych i wind oraz ogólny stan budynku i dachu. Zaleca się także sprawdzenie, czy nieruchomość posiada sprawne domofony oraz garaże i piwnicę.

Stan mieszkania

Oglądając mieszkanie na sprzedaż w Krakowie należy zwrócić uwagę nie tylko na jego wielkość i ogólny stan. Warto bowiem poświęcić czas na ocenę rozkładu mieszkania, który może mieć wpływ na wygodę mieszkańców, a także widoku z okien i średnich kosztów utrzymania nieruchomości. W przypadku mieszkań z rynku wtórnego zalecane jest dokładne sprawdzenie stanu stolarki drzwiowej i okiennej oraz pozostałych stałych elementów nieruchomości.

Mieszkania na sprzedaż Kraków na Tabelaofert.pl

Zastanawiasz się gdzie szukać mieszkania? Z pewnością poszukiwania warto rozpocząć od skorzystania z nowoczesnej platformy nieruchomości Tabelaofert.pl gdzie znajdziemy setki ofert zarówno z rynku wtórnego jak i pierwotnego. Dzięki serwisowi wybranie odpowiedniego mieszkania będzie dużo prostsze i przyjemniejsze z uwagi na zaawansowaną wyszukiwarkę jaką udostępnia serwis oraz różnorodność ofert, które można w nim znaleźć.

Artykul opublikowany: 2017-10-04 / w dziale: Porady