Nowoczesny dom parterowy z funkcjonalnym wnętrzem – sprawdź te projekty!

2023-07-24

Komfortowe, harmonijnie wkomponowane w otoczenie parterowe domy niezmiennie urzekają designem jednokondygnacyjnych brył. Przemyślany układ pomieszczeń z klarownym podziałem na strefę dzienną i nocną, duże możliwości aranżacyjne wnętrz, odpowiednio rozmieszczone przeszklenia płynnie łączące dom z ogrodem to początek listy atutów projektów parterowych z kolekcji ARCHON+, na które zwracają uwagę Inwestorzy, planujący budowę swoich wymarzonych domów.

Nowoczesny dom parterowy z funkcjonalnym wnętrzem – sprawdź te projekty!

W tym artykule przedstawiamy trzy różne projekty domów parterowych, które wyróżniają się nowoczesną stylistyką wykończenia oraz oferują sprawdzone układy funkcjonalno – przestrzenne. Odkryj atuty tych projektów!

Dom w renklodach 15 (G2E) OZE

Ten projekt domu parterowego potwierdza, że starannie dobrane detale i akcenty mogą nadać całości niepowtarzalny wygląd i podkreślić charakter inwestycji. Budynek wieńczy czterospadowy dach, a garaż dwustanowiskowy został częściowo wysunięty przed linię elewacji frontowej. Ta parterówka, podobnie jak inne projekty ARCHON+, wyróżnia się przemyślanym programem funkcjonalnym, dzięki któremu w ramach jednej kondygnacji mieszkańcy mają do dyspozycji komfortową strefę dzienną i nocną. Pierwsza z nich zachwyca przesuwnym otwarciem na osłonięty podcieniem taras, który oferuje możliwość relaksu na świeżym powietrzu w każdą pogodę. Na tarasie można zaaranżować letnią jadalnię lub kameralny kącik kawowy. Kuchnia w prezentowanym projekcie domu mieści pojemną zabudowę z barkiem śniadaniowym, narożne okno podnosi komfort pracy, a przyległa spiżarnia zapewnia dodatkową powierzchnię do przechowywania. Do pomieszczeń strefy nocnej prowadzi korytarz, w którego przestrzeń można wkomponować kilka pojemnych szaf, co zwiększa komfort użytkowania domu. Wśród trzech sypialni znajduje się pokój rodziców z garderobą i bezpośrednim dostępem do tarasu. Układ funkcjonalny domu obejmuje także dwie łazienki oraz kotłownię z funkcją pralni. Atutem projektu są przewidziane w standardzie energooszczędne rozwiązania instalacyjne – wentylacja mechaniczna z rekuperacją oraz pompa ciepła jako źródło ogrzewania.

"Dom w lulo"

Wśród małych domów parterowych ten projekt zasługuje na szczególną uwagę. Minimalistyczna bryła w stylu nowoczesnej stodoły została przekryta dachem dwuspadowym. Od strony ogrodu ozdobą domu są szerokie przeszklenia, zapewniające wspaniałe doświetlenie wnętrza oraz płynne połączenie z tarasem zarówno strefy dziennej, jak i nocnej. Taras został częściowo zadaszony i stanowi atrakcyjną przestrzeń rodzinnego relaksu. Za sprawą racjonalnej organizacji powierzchni wnętrze domu jest bardzo wygodne w użytkowaniu. W ramach strefy dziennej przewidziano słoneczny, szeroko otwarty na taras salon, z którym sąsiaduje jadalnia, dysponująca miejscem na obszerny stół. We frontowej części domu znajduje się świetnie rozplanowana kuchnia z pojemną zabudową, praktycznym barkiem śniadaniowym i narożnym oknem, podnoszącym komfort pracy. Pomysłowe rozwiązania zastosowano także w strefie nocnej w domu, gdzie mieszczą się komfortowe sypialnie mieszkańców. Pokój rodziców zachwyca szerokim przeszkleniem i bezpośrednim połączeniem z tarasem. Użytkownicy mają w sypialni do dyspozycji prywatną łazienkę, kącik do pracy oraz pojemne szafy do przechowywania. Po przeciwnej stronie holu znajdują się dwa pokoje dla dzieci, a układ strefy nocnej uzupełnia druga łazienka.

Dom w lipiennikach

Znakomita propozycja dla Inwestorów, poszukujących projektów niewielkich, prostych parterówek z dachem dwuspadowym. Zwarta bryła o nowocześnie wykończonej elewacji oferuje funkcjonalny układ pomieszczeń z wyraźnym podziałem na część dzienną i nocną. Komfortowy salon z narożną sofą poprzez przesuwne przeszklenie płynnie łączy się z tarasem, który jest także dostępny bezpośrednio z sypialni rodziców. Jadalnia znajduje się w centralnej części strefy dziennej, a jej atutem jest szeroki widok na ogród. W kuchni zaprojektowano narożne okno oraz przewidziano miejsce na zabudowę z praktycznym półwyspem, przy którym mieszkańcy mogą zaaranżować barek śniadaniowy. W pobliżu kuchni nie mogło zabraknąć podręcznej spiżarni, która umożliwia wygodne przechowywanie niezbędnych produktów. Do części nocnej prowadzi korytarz, z którego dostępne są trzy sypialnie i łazienka. Kotłownia gazowa to jednocześnie praktyczna pralnia, a w pobliżu wiatrołapu przewidziano dodatkowo toaletę.

Więcej informacji o prezentowanych projektach można znaleźć na stronie archon.pl.

Artykul opublikowany: 2023-07-24 / w dziale: Aranżacja wnętrz