Projekty domów z poddaszem MODERN HOUSE – przepis na udaną inwestycję

2023-08-04

Projekty domów z poddaszem użytkowym cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów. Dlaczego? Nie potrzebujesz dużej działki, aby żyć komfortowo. Nie musisz budować pełnej kondygnacji, aby mieszkać funkcjonalnie. Co więcej, zaletą projektów domów z poddaszem są niskie koszty budowy. Jeżeli te argumenty nadal Cię nie przekonują, czytaj dalej.

Projekty domów z poddaszem MODERN HOUSE – przepis na udaną inwestycję

Tanio, komfortowo i funkcjonalnie

Dom z poddaszem użytkowym posiada zwartą bryłę i jednocześnie wystarczająco dużą powierzchnię mieszkalną, aby mogła na niej wygodnie żyć kilkuosobowa rodzina. Budynek można podzielić na dwie strefy – dzienną zlokalizowaną na parterze z pomieszczeniami ogólnodostępnymi dla całej rodziny oraz nocną (prywatną) na piętrze, gdzie znajdą się sypialnie, pokoje dziecięce, łazienka czy garderoba.

Cechą charakterystyczną i dużym atutem domów z poddaszem jest zwarta bryła, która korzystnie wpływa na koszty końcowe realizacji inwestycji, a także minimalizuje przyszłe wydatki związane z eksploatacją budynku.

Budowa domu z poddaszem użytkowym nie jest tak wymagająca finansowo jak w przypadku budynków dwukondygnacyjnych, lecz nadal zapewnia drugi poziom mieszkalny przeznaczony na przykład na pokoje i sypialnie dla członków rodziny.

Zaletą projektów domów z poddaszem MODERN HOUSE jest z reguły mniejsza powierzchnia zabudowy w porównaniu z bryłami parterowymi jednak o zbliżonej wielkości powierzchni użytkowej. Domy z poddaszem można więc wybudować na małych i wąskich działkach, nie tracąc przy tym przestrzeni mieszkalnej do zagospodarowania.

 

../media/art/461/projekty-domow-z-poddaszem-2.png

Domy z poddaszem użytkowym charakteryzują się mniejszą powierzchnię fundamentów, ścian i dachów w porównaniu z budynkami parterowymi o podobnej powierzchni mieszkalnej. Wszystko to przekłada się na niższe koszty całkowite budowy takiego domu.

Dom, który oszczędza za Ciebie

Projekty domów MODERN HOUSE z poddaszem użytkowym to również inwestycja w budynki energooszczędne lub domy pasywne. Tego typu bryły skutecznie ograniczają zużycie energii i zostają odpowiednio dostosowane do aktualnych norm jej wykorzystywania określonych przez przepisy zarówno polskie, jak i europejskie.

Co jeszcze przemawia za projektami domów z poddaszem użytkowym? Przede wszystkim w ich przypadku wykorzystuje się do maksimum dostępną powierzchnię użytkową. Zainstalowanie na górnej kondygnacji stropu podwieszanego ograniczy ogrzewaną kubaturę do minimum, nie zmniejszając przy tym funkcjonalności pomieszczeń, co jeszcze bardziej pozwoli oszczędzać na kosztach eksploatacyjnych budynku.

 

../media/art/461/projekty-domow-z-poddaszem-3.png

Projekt pod Twoje potrzeby

Wybierając konkretny projekt, należy przede wszystkim precyzyjnie określić optymalną powierzchnię domu, uwzględniając w tym nie tylko bieżące, ale i przyszłe potrzeby wszystkich domowników. Warto zwrócić uwagę na właściwy rozkład funkcjonalny domu, liczbę pokoi, wielkość poszczególnych pomieszczeń, miejsca do przechowywania tak, aby dom z poddaszem zapewnił wszystkim komfortowe warunki użytkowania.

Decydując się na projekty domów z poddaszem MODERN HOUSE, otrzymujesz dodatkowo w pakiecie:

  • możliwość wprowadzania zmian w projekcie, aby maksymalnie dostosować go do swoich oczekiwań
  • kompleksową obsługę od projektu po wykończenia wnętrz
  • możliwość stworzenia projektu indywidualnego
  • bezpłatne usługi: analiza działki, sprawdzenie wz/planu, dobór projektu
  • możliwość wprowadzania zmian na elewacjach
Artykul opublikowany: 2023-08-04 / w dziale: Aranżacja wnętrz