Odbiór mieszkania od dewelopera - z czym się liczyć?

2021-07-19

Wymarzone mieszkanie, jego odbiór to wydarzenie wielkiej wagi zarówno dla młodych, jak i starszych osób. Własny kąt to pragnienie praktycznie każdego. Jednak nie każdy zna się na technicznych sprawach związanych z domami czy mieszkaniami. Dlatego też, kiedy przychodzi do jego odbioru od dewelopera, często nowi właściciele czują stres i nie wiedzą, o co maja pytać i na co zwracać uwagę. Jeśli czujemy się bardzo niepewnie, można zasięgnąć pomocy osób wykwalifikowanych, którzy pomogą podczas tej ważnej czynności.

Odbiór mieszkania od dewelopera - z czym się liczyć?

Odbiór mieszkania od dewelopera

Zakup mieszkania to dość skomplikowana czynność, zwłaszcza jeśli dotyczy rynku pierwotnego. Zazwyczaj bowiem mieszkania te sprzedawane są jeszcze na etapie planów - budynek dopiero rozpoczyna się budować, a deweloper wystawia mieszkania na sprzedaż. Zainteresowani rezerwują mieszkania, wpłacają zaliczki i czekają na swoje lokum. Budowa takich mieszkań nie trwa zbyt długo, gdyż deweloperzy liczą na szybkie zyski. Dlatego też należy podchodzić do mieszkań z ograniczonym zaufaniem. Odbiór techniczny mieszkania to nie lada wyzwanie dla młodych osób, które nie znają się na budowlance ani wszelakich instalacjach. By dokonać prawidłowego odbioru technicznego mieszkania i w kolejnych latach cieszyć się świetnym mieszkaniem, warto wynająć sprawdzonego, wykwalifikowanego człowieka.

Na co się przygotować podczas odbioru mieszkania?

Wiele osób zastanawia się, jak wygląda odbiór mieszkania? Jest to dość skomplikowana sprawa, gdyż ważne jest dokładne sprawdzenie stanu technicznego przed podpisaniem aktu przeniesienia własności. Po odbiorze nowego mieszkania i podpisaniu wszystkich dokumentów nie będzie możliwe dokonanie jakichkolwiek poprawek czy upomnienie się u dewelopera o sprawy techniczne.

Jeśli odbiór techniczny mieszkania to za dużo jak na Twoje barki, skorzystaj z pomocy wykwalifikowanych firm, takich jak handyhand.pl. Oferuje odbiór mieszkania od dewelopera, pomoc sprawdzeniu stanu technicznego przy odbiorze mieszkania, a także podczas podpisywania umowy deweloperskiej. Sprawdzeniu powinien być poddany standard lokalu mieszkalnego, a także inne elementy, jak drzwi wejściowe, stolarka okienna, piony, poziomy i instalacje. W przypadku, jeśli cokolwiek nie zgadza się z wcześniej podpisaną umową, deweloper jest zobowiązany do poprawek bądź zwrotu zaliczki. Deweloper zobowiązuje się w umowie, by wszelkie niedociągnięcia zostały naprawione, a odbiór kluczy nastąpi w późniejszym terminie. Mieszkanie w stanie deweloperskim nie ma jeszcze mebli, dlatego łatwiej zwrócić szczególną uwagę na samą konstrukcję budynku, metraż mieszkania, standard mieszkania, wykonanie tynków, posadzki i innych instalacji. Odbioru technicznego lokalu możesz dokonać samodzielnie, jednak nic tak nie wspomoże, jak profesjonalna firma!

Artykul opublikowany: 2021-07-19 / w dziale: Porady