Segment, mieszkanie czy bliźniak? Co wybrać?

2019-11-18

Zakup nieruchomości na rynku pierwotnym w Warszawie to spory koszt. Ogromny popyt na mieszkania sprawia, że nawet lokale, które nie stoją na zbyt wysokim poziomie potrafią kosztować naprawdę sporo. Automatycznie rodzi to pytanie - czy rzeczywiście warto tyle płacić? Może lepiej postawić na jakieś inne typy nieruchomości, na przykład bliźniak albo segment? Zastanówmy się!

Segment, mieszkanie czy bliźniak? Co wybrać?

Segmenty czy bliźniak - na czym polega różnica?


Skoro już mówimy o segmentach, to wyjaśnimy czym dokładnie są oraz czym różnią się od nieruchomości typu bliźniak. 
Domy typu bliźniak to nic innego jak budynek składający się z dwóch bardzo podobnych do siebie połówek. Z kolei segmenty to kilka przylegających do siebie konstrukcji. W przypadku segmentów mamy co najmniej 3 sąsiadów, w przypadku bliźniaka tylko jednego. 
Które rozwiązanie będzie lepsze? Cóż, domy typu bliźniak są wyraźnie tańsze w budowie czy zakupie niż budynki wolnostojące. Koszty związane z całym procesem budowy czy nawet nabyciem działki są znacznie niższe niż w przypadku domów wolnostojących. A segmenty to jeszcze bardziej korzystne finansowo rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób, zmęczonych mieszkaniem w ciasnym bloku.


Segmenty w Warszawie - alternatywa dla mieszkania


Mieszkasz w Warszawie i marzysz o własnym domu z ogrodem? Zakup wolnostojącego domu jednorodzinnego potrafi naprawdę mocno uderzyć po kieszeni i pozwolić sobie mogą na niego naprawdę nieliczni. Ziemia w stolicy jest bowiem niezwykle droga! Nie oznacza to jednak, że musisz rezygnować ze swoich marzeń. Ciekawą alternatywą mogą być na przykład segmenty.
Osobne wejście, własny ogródek, taras oraz garaż - wszystko to otrzymujesz w cenie. Zupełnie tak jak we własnym domu jednorodzinnym. Jeżeli masz już dosyć mieszkania w bloku wraz z setkami innych, nieznanych Tobie osób, może warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem?

Zobacz dostępne segmenty - Warszawa Wawer: https://www.hdkinvest.pl/

../media/art/235/dommurowany.jpg


Segment - cena mieszkania, komfort domu


Większość z nas marzy o posiadaniu domu z ogródkiem. W bloku niestety nie ma na to szans - nawet bardzo duży balkon nie będzie alternatywą do posiadania własnego skrawka ziemi. A przecież ogródek to idealne miejsce nie tylko na spotkania towarzyskie, lecz także miejsce do realizacji własnego, ogrodniczego hobby. Poza tym, możemy dowolnie aranżować przestrzeń, zarówno w samym domu, jak również w ogródku - co w bloku zwykle jest niemożliwe.
Kupując segment możesz wreszcie zrealizować swoje marzenia w tym zakresie. 


Segmenty na sprzedaż - gdzie ich szukać?


Segmenty w Warszawie w niezłej cenie znaleźć można choćby w dzielnicy Wawer. Ta niezwykle spokojna, pełna zieleni okolica cieszy się coraz większą popularnością wśród osób, które męczy zgiełk Warszawy, a jednocześnie chcą mieć blisko do pracy. Wawer oferuje wszystko to, czego brakuje w wielu miejscach stolicy - cisza, zieleń oraz niewielka gęstość zabudowy.
Kupując dom typu segment na warszawskim osiedlu w dzielnicy Wawer nie musisz już obawiać się o komunikację z innymi dzielnicami. W tej okolicy znajduje się aż 7 stacji kolejowych, więc codzienne dojazdy do pracy nie powinny być już większym problemem. 

../media/art/235/stansurowydeweloperski.jpg


Nowe domy - ile to kosztuje?


Ile kosztuje segment w Warszawie w dzielnicy Wawer? Wzięliśmy pod lupę nieruchomości powstające w modnej okolicy Nadwiśla. Znaleźć tam można domy, które mają cenę już od 650 000 złotych. W zamian za taką kwotę otrzymujemy 4 pokojową nieruchomość o powierzchni 128 metrów kwadratowych. Każdy z domów posiada również niewielki ogródek oraz własny garaż.


Prawda, że brzmi całkiem nieźle? Tak, to nie pomyłka! Prawie 130 metrów kwadratowych to idealne warunki do zamieszkania nawet dla dużej rodziny. Koszt zakupu takiej nieruchomości jest praktycznie taki sam jak w przypadku mieszkania o podobnej wielkości, a komfort życia jednak o wiele wyższy.


I jest jeszcze jedna kwestia. Decydując się na zamieszkanie w takim segmencie nie musisz się już martwić o bezpieczeństwo swoje lub Twoich bliskich. Zwykle tego rodzaju domy usytuowane są w spokojnych dzielnicach, często na zamkniętych osiedlach. To właśnie odróżnia je od blokowisk - nawet tych nowych. Spójna estetyka wszystkich budynków oraz wysokie standardy bezpieczeństwa zdecydowanie mają wpływ na komfort mieszkania w takim miejscu.

Stan deweloperski podwyższony


Za wspomnianą wyżej kwotę możemy kupić zupełnie nowe, gotowe do zamieszkania segmenty w warszawskiej dzielnicy Wawer, wykończone w stanie deweloperskim podwyższonym. Co to właściwie oznacza?
W takiej kwocie otrzymujesz nieruchomość już z białym montażem. Ściany są już pokryte gładzią, więc jeżeli chcesz mieć białe ściany to już nie musisz ponownie ich malować. Dodatkowo, wykonane są wszystkie przyłącza.  

Artykul opublikowany: 2019-11-18 / w dziale: Porady