Jakie są najmodniejsze i najbardziej pożądane domy w XXI wieku? Jakie domy sprzedają się najlepiej?

2019-07-08

Wybierając projekt domu, chcemy, aby był jak najbardziej indywidualny i dostosowany do naszych potrzeb. Nie zawsze jest to możliwe i to z wielu powodów. Warto zdecydować się na projekt gotowy, sprawdzony przez innych użytkowników, którego użytkowanie nie będzie okraszone przykrymi niespodziankami, a jego funkcjonalność potwierdzona. Sprawdźmy, jakie obecne projekty są najpopularniejsze wśród poszukujących własnego miejsca na Ziemi.

Jakie są najmodniejsze i najbardziej pożądane domy w XXI wieku? Jakie domy sprzedają się najlepiej?

Wybór projektu domu które są modne i zyskuje uznanie

Udając się do biura projektów lub przeszukując strony internetowe, mamy już mniej lub bardziej sprecyzowany pogląd na to, jak powinien wyglądać nasz wymarzony dom. Większość z nas zapewne od razu pomyśli o niewielkim domku z dwuspadowym dachem, otoczonym malowniczym ogrodem z tarasem wśród drzew i pachnących krzewów. I właśnie takie projekty cieszą się największym zainteresowaniem. Są to domy jednorodzinne z użytkowym poddaszem, które kojarzą się z domowym ciepłem, sielskością i odpoczynkiem. Nie oznacza to oczywiście, że takie domy są siermiężne i pozbawione wygód, jak wiejska chata z klepiskiem. Wręcz przeciwnie – to na wskroś nowoczesne konstrukcje, w których przewidziano użycie doskonałej jakości materiałów budowlanych. Jak powinien wyglądać i co zawierać dobry projekt domu, znajdziemy w poradniku: Dobry projekt domu, czyli jaki?

Najpopularniejsze projekty domów jednorodzinnych

Domy tradycyjne z dwuspadowym dachem i użytkowym poddaszem to szlagiery ostatnich lat. Dominują w projektach nie tylko klasycznych domów drewnianych, ale i nowoczesnych, energooszczędnych konstrukcji. Dachy pokryte szarą dachówką z elewacją uzupełnione elementami drewnianymi świetnie komponują się w dowolnym otoczeniu. Szeroki wybór doskonałych projektów odnajdziemy na stronie pracowni https://www.domoweklimaty.pl/.

Nowoczesne domy coraz popularniejsze

Swój udział w rynku inwestycji domów jednorodzinnych zwiększają stale nowoczesne konstrukcje o wysokim współczynniku energooszczędności. Charakteryzujące się dużymi powierzchniami przeszkleń zdobywają nasze serca i cieszą oczy. Wyposażone w wiele udogodnień są niezwykle funkcjonalne.

Gotowy projekt domu jednorodzinnego z dużymi przeszkleniami - projekt domu Kajtek, który wybudujesz za mniej niż 200 tys zł

Po przeładowanych, wielobryłowych konstrukcjach z lat 90-tych nadeszło opanowanie. Dziś poszukujemy raczej stonowanych, spokojnych projektów domów jednorodzinnych. Kierujemy się coraz bardziej wygodą użytkowania, popartą dobrym gustem, niż epatowaniem niepotrzebnymi ornamentami, które mają za zadanie onieśmielić sąsiadów. Staramy się przy tym, aby gotowym projektom nadać cechy indywidualne, które odróżniałyby je nieco od podobnych inwestycji w okolicy.

Artykul opublikowany: 2019-07-08 / w dziale: Budownictwo