Top najdroższych nieruchomości w Polsce

2017-07-27

Rynek nieruchomości nieustannie się zmienia, oferując nam różne propozycje. Każdy z nas ma inne potrzeby oraz życiowe cele. Wielu stawia raczej na mieszkania w rozsądnej cenie, inni wręcz przeciwnie – poszukują luksusu, przepychu i odrobiny ekstrawagancji, która niestety może bardzo słono kosztować. Niektórych to jednak nie odstrasza.

Top najdroższych nieruchomości w Polsce

Park Lane Warszawa

Jedenaście milionów złotych to przykład naprawdę rekordowej kwoty, którą jeden z nabywców zdecydował się zapłacić za 330 metrowe mieszkanie w stolicy. Wybór padł na Park Lane przy ulicy Podchorążych w Warszawie, czyli odremontowany apartamentowiec. Ta transakcja została uznana za najdroższą w Polsce w roku 2016, jeśli chodzi o nieruchomość mieszkalną. Nikogo pewnie nie dziwi, że to właśnie stolica wybija się pod tym względem na prowadzenie. Chodzi przecież o lokalizację, a także sam prestiż mieszkania w Warszawie.

W Park Lane znajdziemy apartamenty których metraż waha się od 135 do 330. Na cenę składa się nie tylko miejsce, ale też jakość wykonania budynku, materiały, dodatki, portiernia czy udogodnienia typu Spa.

Cosmopolitan Warszawa

Cosmopolitan Warszawa

Do listy najdroższych nieruchomości mieszkaniowych może dołączyć: wieżowiec Cosmopolitan przy ulicy Twardej, gdzie całkowicie przeszklona fasada zapewnia niesamowity widok na panoramę Warszawy. Zakup apartamentu o powierzchni 200 metrów to koszt około 6,7 miliona złotych. Cena zakupu apartamentu zawiera jednak wykończenie i wyposażenie, do którego zostały użyte najlepszej klasy urządzenia i sprzęty. Oprócz strefy reklaksu i fitness w obiekcie mamy swój mini-park, czyli zagospodarowany taras z widokiem na Plac Grzybowski, ulicę Emilii Plater oraz Synagogę im. Nożyków.

Parkowa 19 Warszawa

Parkowa 19 Warszawa

Na Parkowej 19 kupimy mieszkania już za bagatela 49 tysięcy zł za metr kwadratowy. Można jednak się targować. W 2014r pewien krezus wyłożył łącznie 6,4 mln za dwa apartamenty o powierzchni 78 i 100 m2. Cena za m2 mieszkania w kilkuletnim budynku nieopodal Belwederu wyniosła więc 36 tys. zł. Cały kompleks mieszkalny to inwestycja składająca się z 34 luksusowych apartamentów o powierzchni od 70 m2 do 230 m2

Złota 44

Złota 44 Warszawa

Średnia cena za metr kwadratowy w tej lokalizacji to aż 28 tys. zł. Apartament na złotej kupił m.in. sam Robert Lewandowski. Inwestycja, zaprojektowana została przez światowej sławy architekta Daniela Libeskinda i jest najwyższą wieżą mieszkalną tej klasy w Unii Europejskiej. Unikatowość kształtu wieży nadaje indywidualny charakter apartamentom, każdy z nich ma niepowtarzalną wielkość i układ. Dodatkowo ósme piętro zapewnia mieszkańcom 1400 m2 komfortu i wygody poprzez liczne udogodnienia rekreacyjne i biznesowe,

Co dalej?

Przyszłość może należeć do Sopotu, który od lat uznawany jest za najdroższe miasto w Polsce. Na ulicy Parkowej za apartament zapłacimy podobnie kilkanaście milionów złotych. To samo jest na gdańskiej Marinie na ul. Szafarnia, gdzie luksusowy apartament sprzedał się za 32 tys zł mkw. Trójmiasto pozostaje więc na drugim miejscu w Polsce, jeśli chodzi o wysokie ceny mieszkań, zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym.

W Gdańsku płacimy głównie za bliski kontakt z morzem. Tutejsi mieszkańcy tak popularnych dzielnic jak Przymorze czy Jelitkowo, wręcz mogą się pokusić o poranny jogging na plaży. Taka przyjemność jest niemożliwa w wielu innych państwach Europy, jak choćby Węgry, Słowacja, Czechy itp.

Wrocław słynie z urokliwych mostów oraz wspaniałych zabytków i kulturowych odniesień. Czy jednak warto by było zapłacić kilka milionów za widok na starówkę z 11 piętra? W słynnym wieżowcu Sky Tower we Wrocławiu, można było nabyć apartament na 11 piętrze za jedyne 1,9 mln zł. Warto też wspomnieć o luksusowym penthousie w krakowskiej kamienicy z roku 1906, skąd zerkamy na historyczną starówkę (5 mln zł).

Jeśli pragniemy stać się posiadaczami luksusowych apartamentów, to musimy dysponować gotówką od jednego miliona wzwyż. Górnej granicy oczywiście nie ma, ponieważ wystarczy wyposażyć apartament w drogocenne i oryginalne przedmioty lub meble i jego cena osiąga wręcz niebotyczne rozmiary. Wydaje się jednak, że wszystkie apartamenty trafią w końcu na swoich właścicieli, ponieważ każdy z nich ma w sobie ten luksus i ekstrawagancję, o której każdy z nas chyba marzy. Bez znaczenia czy będzie to 21 piętro Platinum Towers w stolicy, czy apartament w samym sercu starego Gdańska z widokiem na przystań jachtową za 3,2 mln zł. Jeśli więc dysponujesz gotówką i chcesz zażyć odrobiny luksusu, to jest w czym wybierać.

Artykul opublikowany: 2017-07-27 / w dziale: Finanse